bez

kompromisů

Velmi často se na nás obracejí klienti s již hotovým projektem, či ještě hůře, s už rozestavěným nebo postaveným domem a žádají nás o pomoc s úpravami daných plánů tak, aby více vyhovovaly jejich potřebám a přáním pohodlného bydlení.DSC_0710
insight_nekompromisně

Včasným řešením interiéru si ušetříte náklady.Po nějaké době spolupráce s původními autory projektů často přichází nejistota, jak vznikající objekt zařídit. Zmínění „pozdě přichozí“ klienti shodně říkají, že původní autor „vnitřky neřeší“ či to neumí. Těmto investorům nikdo neřekl, že mají hledat někoho, kdo jim vytvoří celou koncepci.
Ještě se bohužel nestalo, že bychom na takto připravené domy uměli navázat. Ještě jsme nepotkali dispozici, kterou bychom uměli kvalitně a bez kompromisů zařídit. Buď klientům v této fázi neumíme pomoci, nebo jsou nuceni provést změny.
Domy se dají vymyslet chytře. Dají se také vymyslet hloupě, složitě, draze. Už v architektonické studii vyžadujte detailní půdorysné řešení interiéru. S přesností na centimetry.
V jednom takovém domě nyní investor bourá všechny příčky, s původními autory se věnovali dispozici domu téměř 2 roky. Hodil projekty do koše a začíná znovu od pozemků. Jiný klient teď práce zastavil a je smířen s tím, že bude provádět úpravu celé dispozice, tudíž i statiky. Naštěstí v konečném důsledku ušetří, nová statika domu bude jednodušší, tudíž i levnější. Navíc mu nová dispozice umožní zařídit řešení a vybavení interiéru tak, aby nemusel dělat kompromisy.

Ve vysněném domově by Vás nikdy neměly napadat myšlenky jako…

"...dnes bych to udělal jinak…"

"...až když budu stavět druhý dům, nebudou tam chyby…"

"...ono to tak nějak špatně vyšlo…"


insight_nekompromisně
insight_nekompromisně

Nežijte v kompromisu.    


V dokončeném projektu, kde se nábytek jen tak trochu nastíní, případně neřeší vůbec, lze jen velmi těžko dělat zásadní změny vyplývající z potřeb interiéru. Posunout příčku není problém, někdy si ale umístění větších kusů nábytku nebo sanity vyžádá také jinou polohu oken, zasahuje tedy i do vnějšího vzhledu a autorských práv.    


Běžně se setkáváme s projekty, kde se například vyskytuje kuchyně, kde na žádné ze stěn není prostor pro vysoké skříně se spotřebiči, nebo šatna s tak širokým oknem, že při stěnách nezůstala na šatní skříně dostatečná hloubka.    


Spolupráci je potřeba navázat ještě před dokončením projektu, aby se práce na něm mohly koordinovat. Projekt interiéru ovlivní samotnou stavební část i všechny profese (topení, elektroinstalaci, vodu, kanalizaci).    


Včasným řešením interiéru si ušetříte náklady za změny projektu, někdy třeba i zjistíte, že by bylo vhodnější začít úplně znovu s novým projektem. Ztráta času a peněz za špatný projekt ale není tak hrozná v porovnání se zjištěním, že jste postavili špatný dům a budete špatně bydlet.